اصول شیک پوشی و زیبایی برای آقایان

2 هفته پیش

اصول شیک پوشی و زیبایی برای آقایان لباس یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل زیبایی انسان ها به حساب می آید. به همین دلیل استفاده از لباس هایی که ما را زیباتر جلوه دهد همیشه و برای همه افراد مهم و قابل اهمیت بوده و هست. تهیه لباسی که بتواند اشکالات ظاهری اندام را تا حدی بپوشاند یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین معیارهای انتخاب برای این دسته از افراد خواهد بود.

راز آقایان خوش‌تیپ

      بسیاری از مردها عادت به خرید و پوشیدن لباس‌های بزرگتر از سایز واقعی خود دارند که پوشیدن این نوع البسه می تواند تاثیر منفی از آنها در ذهن دیگران ایجاد کند.

توصیه کارشناسان به آقایان این است که همیشه لباس به سایز اصلی خود یا حداکثر یک سایز بزرگتر انتخاب کنند. پوشیدن لباس های بسیار تنگ نیز می تواند نشان دهنده شخصیت ضعیف، رفتارهای نابه هنجار و نوعی پرخاشگری باشد.

کفش تمیز و واکس خورده که رنگ آن با اصلی ترین لباس هماهنگ باشد نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند به شدت بر جذابیت یا پس‌زدگی اطرافیان موثر واقع شود.

هماهنگی در انتخاب لباس متناسب با رویدادهای اجتماعی یکی دیگر از مواردی است که باید به دقت به آن توجه شود. پوشیدن لباس های نامتعارف در محیط ها و مناسبت‌های شاد یا غمگین می تواند بسیار ناپسند قلمداد شود.

استفاده از اتو برای لباس‌هایی مثل پیراهن بسیار مهم است. لباس دارای چروک می تواند در ذهن دیگران اینطور نقش ببندد که فرد شلخته، افسرده و بی توجه به ظاهر خود است. در چنین مواقعی، افراد نمی‌توانند برای انجام کارهای مختلف روی شما حساب کنند چرا که شما را فردی دلمرده و فاقد قدرت برنامه ریزی و اعتماد به نفس تلقی می‌کنند.

لباس‌های مردانه هم مانند لباس‌های زنانه ترفندها خاص خود را دارند که در هر دوره مد روز شده و در دوره‌ای دیگر به فراموشی سپرده می‌شوند. اما لباس‌های کلاسیک از این تغیرات مستثنی هستند و همیشه مد روز و شیک باقی می‌مانند و شما همیشه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان دریافت که هنگام خرید لباس، انتخاب لباس‌های کلاسیک به لباس‌های مد روز ارجحیت دارد چون لباس‌های کلاسیک محدودیت زمانی ندارند و شما مجبور نیستید بعد از چند فصل فقط به خاطر دمده شدن، آن ها را کنار بگذارید. پوشیدن لباس‌های کلاسیک نشانه شخصیت سطح بالای شما است که به مد روز و چیزهایی مثل این اهمیت نمی‌دهد و به طور ذاتی شیک پوش است.

هرچقدر هم که بودجه شما برای خرید لباس محدود باشد هرگز نباید سراغ لباس‌های ارزان و بی‌کیفیت بروید. خرید لباس ارزان نه تنها استایل شما را خراب می‌کند بلکه در درازمدت هزینه بیشتری را هم به شما تحمیل می‌کند. چون لباس‌های بی‌کیفیت خیلی زودتر از آن چیزی که تصور می‌کنید غیرقابل پوشیدن خواهند شد و شما مجبور به خرید لباس‌های نو خواهید بود. از طرف دیگر این لباس‌ها ارزش نگهداری، خشکشویی کردن و دیگر هزینه‌ها را هم ندارند مثلا هیچ کس نمی‌خواهد ده هزار تومان هزینه خشکشویی برای یک پیراهن بیست هزار تومانی بپردازد. اما شما می‌توانید به جای خرید ۵ پیراهن بیست هزار تومانی یک پیراهن صدهزار تومانی باکیفیت تهیه کنید و برای مدت طولانی از آن استفاده کرده و استایلی شیک داشته باشید.

موها یک بخش مهم و غیرقابل چشم پوشی از استایل شما هستند و داشتن موهای زیبا و خوش حالت به معنای شیک بودن و جذابیت بیشتر است. اما بیشتر آقایان به اهمیت این مساله واقف نیستند و برای مراقبت از موها وقت و هزینه کافی صرف نمی‌کنند. اما اگر شما اصول مراقبت از موها را بدانید و از موهای خود درست مراقبت کنید تفاوت چشمگیری در زیبایی و حالت پذیری آن‌ها مشاهده خواهید کرد و ظاهر شیک‌تری خواهید داشت. ابتدا باید جنس موهای خود را بشناسید و از محصولات مراقبتی، برس، شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید. سپس یک مدل و استایل مناسب برای این جنس مو انتخاب کنید و در نهایت یک آرایشگر خبره و ماهر انتخاب کرده و از وی بخواهید تا مدل مناسب را روی موهای شما پیاده کند.

یک آقای شیک پوش همیشه بوی خوبی هم می‌دهد پس وقتی که بوی عرق می‌دهید یا سیگار کشیده‌اید انتظار نداشته باشید مردم جذب شما شوند. شما در کنار لباس‌های شیک و زیبا به یک عطر خوشبو و باکیفیت هم نیاز دارید که شخصیت و ویژگی‌های شما را انعکاس دهد و به بخشی از استایل شخصی شما تبدیل شود. این عطر لزوما نباید خیلی گران قیمت باشد بلکه عطرهای معمولی اما معتبر و باکیفیت هم می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند. البته در استفاده از عطر زیاده روی نکنید و هر بار یک یا دو اسپری روی پوست (و نه روی لباس‌ها) بزنید تا بوی خوبی بدهید.

 

      هماهنگ نبودن پوشش لباس با سن و سال همیشه ظاهری بد و شاید خندهدار ایجاد می کند. این عمل البته فقط مخصوص آدم‌های عادی نیست و سلبریتی‌ها و در راس آنها خانم مدونا نیز این سالها خیلی از این اشتباهات پوششی داشته که البته همیشه به طور کامل و مفصل در رسانه‌ها منعکس شده است. البته آقایان نیز از این قاعده هماهنگ نبودن لباس با سن سال مستثنی نیستند. اگر در بحران میانسالی هستید یا علاقه دارید که بالغ به نظر برسید، لباس اولین نشانه‌ای است که دست شما را رو می‌کند. مطابق با دهه خود لباس بپوشید، در بیست سالگی آزمون و خطا هنوز هم قابل قبول است، اما در سی سالگی بسیار اهمیت دارد که مثل یک بزرگسال به نظر برسید. در چهل سالگی باید دیگر با روزهای سرکشی جوانی خداحافظی کنید و دیگر هنگام استفاده از جینهای پاره و کاپشن چرم نیست. در پنجاه سالگی باید توجه داشت که اندازه و میزان راحتی لباس بسیار اهمیت دارد تا ظاهری شلخته نداشته و بیشتر از سن خود به نظر نرسید. حقیقت این است که سن و سال اهمتی ندارد و با یک ظاهر درست انتخاب شده و مرتب همیشه می‌توانید در جمع بدرخشید.

 

 

 

 

اصول شیک پوشی و زیبایی برای آقایان
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه