ایده های ارزان برای طراحی دکوراسیون منزل

2 هفته پیش

ایده های ارزان برای طراحی دکوراسیون منزل طراحی منزل بر روی روحیه شما و افراد خانوادتان تاثیر گذار است و اگر منزل شما از طراحی دکوراسیون زیبایی برخوردار نباشد ممکن است در روحیه شما تاثیر منفی بگذارد. اگر همه فضای منزل شما زیباترین و جذاب ترین دیزاین و طراحی را داشته باشد می توانید در هر فضایی از منزل خود احساس آرامش و شادابی داشته باشید.

      هزینه كردن برای یك وسیله خاص در هر بار حتی اگر این كار به معنی زندگی كردن با موكت در زمانی محدود باشد، اما خیالتان راحت است كه شما عاشق هر چیزی هستید كه در خانه‌یتان وجود دارد.

  1. همه كارها را یك‌جا انجام دهید و از وسایل مقرون‌به‌صرفه استفاده كنید و بعضی از چیزها را خودتان بسازید. این رویكرد مناسب كسانی است كه از صفر شروع می‌كنند.
  2. ممکن است رویكرد شما این باشد که، هزینه اصلی را بر روی یك الی دو وسیله انجام می‌دهید و دیگر وسایل را از اجناس ارزان‌قیمت انتخاب می‌كنید.
  3. وسایل ساده همیشه مد و شیك هستند. این روزها حتی طراحان داخلی سخت‌گیر هم بخشی از بودجه را صرف وسایل ارزان‌قیمت می‌كنند. نكته اصلی انتخاب طرح‌های كلاسیك با خطوط ساده است. میزها، كتاب‌خانه‌ها، و صندلی‌های مدرن به رنگ سفید هم با هر نوع چیدمانی هماهنگ هستند و هم قیمت آن‌ها گران‌تر از آن‌چه هستند به نظر می‌رسد.
  4. سعی كنید سبك‌های مورد علاقه خود را انتخاب كنید و ببنید كدام یك از آن‌ها با توجه به توان مالی‌تان مناسب خانه شما هستند. فهرستی از واژه‌های كلیدی كه توصیف‌كننده وسایلی هستند كه به دنبال آن‌ها هستید (مثلا مدرن، اروپایی، چوبی) تهیه كنید و از آن برای جستجو در مغازه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین استفاده كنید.
  5. وقتی به دنبال یك مبلمان ارزشمند هستید بیش‌تر به شكل آن توجه كنید تا روكش‌هایش. چراكه هزینه تعویض روكش‌های یك صندلی یا كاناپه كم‌تر از خریدن یك صندلی یا كاناپه جدید است. به علاوه شما هر پارچه‌ای را كه دوست داشته باشید می‌توانید برای روكش مبلمان خود انتخاب كنید.

اگر پول كافی برای تعویض روكش ندارید می‌توانید خیلی ساده بر روی قسمت‌های پاره پارچه روکش بكشید.

  1. از رنگ برای خلق ظاهری شیك و غنی استفاده كنید. حتما دلیلی دارد كه اكثر مجلات و كتاب‌ها از رنگ به عنوان راهی ارزان و ساده برای تغییر ظاهر یك اتاق نام می‌برند. خاكستری روشن و گرم انتخاب بسیار مناسبی است چراكه با اكثر رنگ‌ها در هماهنگی است و ظاهر شیك و كاملی دارد. البته از رنگ كردن دوباره مبلمان خانه خود غافل نشوید. حتی اگر تا به حال هیچ كاری را به تنهایی در خانه خودتان انجام نداده‌اید نگران نباشید، زیرا رنگ كردن یك كمد كوچك یا یك دست صندلی غذاخوری كاری ممكن و شدنی است. اگر زمان كمی دارید به رنگ كردن فضای داخلی كتاب‌خانه، یا چارچوب‌های یك كابینت، و یا پایه‌های یك صندلی بسنده كنید.
  2. استفاده متفاوت از وسایل موجود

صندلی های چوبی ساده که برای ناهارخوری قدیمی شما بوده و اکنون مورد استفاده چندانی ندارد را می توانید در کنار تختخواب قرار دهید و از آن به عنوان پاتختی استفاده کنید. به این ترتیب می توانید وسایلی هم چون ساعت کوکی، چراغ مطالعه یا … را روی آن قرار دهید.

     

 

ایده های ارزان برای طراحی دکوراسیون منزل
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه