دیزاین غرفه

3 هفته پیش

دیزاین غرفه اولین قدم در برپایی غرفه نمایشگاهی داشتن طرحی خاص برای غرفه می‌باشد. سعی کنید در طراحی غرفه نمایشگاهی از ایده‌هایی جدید و تازه استفاده کنید و خود را از قید و بند تفکرات مرسوم و معمول رها کنید. گاها با استفاده از لوازم و وسایلی بسیار ساده و شاید بلا استفاده می‌توان طرحی بسیار زیبا بوجود آورد که تصورش هم ممکن نبوده است. پس خلاقیت و نوآوری لازمه‌ طراحی غرفه نمایشگاهی زیبا می‌باشد.

      وقتی اولین بار برای نمایشگاه خود برنامه‌ریزی می‌کنید در ابتدا باید فضای غرفه سازی را رزرو کنید. وقتی این کار را انجام می دهید باید مطمئن شوید که از تمام فضای غرفه به طور کامل استفاده می شود. یا برای اینکه در غرفه سازی نمایشگاه , غرفه شما به صورت عالی به نظر برسد باید با فروشنده آن صحبت کنید این افراد سررشته خوبی در این زمینه دارند و می توانند شما را در این امر کمک کنند. و همچنین شما می توانید از تجربه آنها استفاده کنید.

      برای داشتن غرفه نمایشگاهی زیبا توجه به رنگ‌هایی که در غرفه خود به کار می‌برید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یکی از موارد مهم در جذب مشتری استفاده از رنگ‌هایی با طیف مناسب و تاثیرگذار می‌باشد. برای اینکه محیط غرفه شما گرم باشد و احساس خوشایندی را به مراجعه کنندگان انتقال دهد سعی کنید از رنگ‌های گرم در کنار رنگ‌های خنثی برای طراحی غرفه نمایشگاهی زیبای خود استفاده کنید.

      یک نماینده فروش می تواند به شما در تهیه یک تیم خلاق کمک کند تا بتوانید یک طراحی زیبا در غرفه خود داشته باشید این تیم می‌تواند با استفاده از ابزار گرافیکی آرم تجاری شما را برجسته کند. و بهترین نحو به نمایش بگذارد. غرفه سازی باید بر اساس عناصر غرفه انجام بگیرد و همچنین باید از بهترین عناصر طراحی استفاده شود. تا بیشترین تأثیر را روی مشتریان بگذارد بهترین کاری که می توان انجام داد این است که، از تم های هوشمند استفاده کنید تا بازدیدکنندگان را درگیر این تم ها کنند و باعث شود که آنها با برند غرفه ارتباط برقرار کنند این راه جالب برای رسیدن به هدف است.

طراحی فضای نمایشگاه شامل جزئیات زیادی میباشد. یک طراح باید به عنوان یک معماری هنرمند در مورد گرافیک در بازاریابی آن فکر کند و بهترین و موثرترین روش را ارائه دهند. باید از پیامی استفاده کنند که با فضای نمایشگاه منطبق باشد. در مجموع ایجاد یک نمایشگاه با کیفیت از تعیین پیام شروع میشود و با طراحی و ساخت و ساز ادامه می‌یابد و همین علت کار با طراحان حرفه ای و با تجربه می تواند در زمان و هزینه های شما صرفه جویی کنند.

      جهت استفاده هر چه بیشتر از  فضای غرفه، ضـروری است غرفه بر حسب نیازها و محدودیت ها با نقشه ای دقیق و حساب شده تقسیم بندی گردد. با دقت به نوع کار و هدف های شرکتها، چگونگی تقسیم بندی غرفه می تواند گوناگـون باشد. فضای غرفه می تواند به تعدادی و یا همـه مسائـل پایین تقسیم شود:


  • فضایی برای نمایش کالاها در غرفه

  • بخش اطلاع رسانی

  • بحش مذاکره و مشاوره

  • بخـش نمایشهای تصویری

  • فضای مبلمان اداری

  • فضای خدمات و پذیرایی

  • بخـش انبار یا لوازم اضافی

  • فضایی برای آموزش استفاده از کالا یا خدمات

 

      یکی از نکات مهم دیگری که در طراحی غرفه نمایشگاهی باید در نظر گرفته شود اندازه غرفه نمایشگاهی است قبل از اجرای غرفه سازی حتما این سوال را پاسخ دهید که اندازه غرفه بهتر است چقدر باشد؟ همانطور که ممکن است برخی از شما بدانید مشخص کردن اندازه یک غرفه نمایشگاهی معمولا بر اساس سلیقه شخصی نیست و یزرگ کردن غیر عادی یک غرفه نمی تواند به افزایش اعتبار و بازدید غرفه شما کمکی نماید و یا مثلا کوچک نمودن بیش از حد عرفه ممکن است که نتواند هدف اصلی شما را برای ارائه به نمایان بگذارد. بنابراین بهتر است که با توجه به تعداد، اندازه و حجم کالاهایی که می خوایم به نمایش بگذاریم و همچنین چیدمان آن ها را در نظر بگیریم و متناسب با آن اندازه غرفه را در نظر بگیریم .

      طراحی غرفه برای حضور در نمایشگاه امری حیاتی و مهم است چرا که بسیاری از شرکت کنندگان برخلاف هزینه های سنگین بازخورد و استقبال خوبی نداشته اند. مهمترین علت این اتفاق طراحی و استفاده از رنگ های نامناسب  در ساخت غرفه است.طراحی و ساخت غرفه از آغازین مرحله آن که با ثبت سفارش از مشتری تا تحویل نهایی غرفه ادامه دارد، در این بین طراحی مناسب و دیزاین جدید و متناسب با خدمات و فروش محصولات شما امری بسیار مهم است و تیم طراحی می بایست به جنبه های بسیاری توجه کند از جمله موارد زیر:

موضوع نمایشگاه

ابعاد نمایشگاه ( بین المللی یا محلی)

نوع حیطه فعالیت نمایشگاه

نحوه معرفی غرفه

خواسته های صاحبان غرفه

توجه به نوع تبلیغات غرفه

متراژ ساخت غرفه نمایشگاه

نوع نورپردازی

 

دیزاین غرفه
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه