دیزاین مناسب رستوران

3 هفته پیش

دیزاین مناسب رستوران در کنار کیفیت غذای خوب شما برای موفقیت در شغل رستوران داری نیاز به یک طراحی شیک و منحصر به فرد برای دکوراسیون داخلی تان خود دارید.

مدیریت رستوران باید برای دکوراسیون رستوران یا کافه خود از ایده های گوناگونی بهره گیرد تا فضایی متفاوت را برای مشتریان رقم بزند. رستوران جایی است که باید برای افرادی که در آن حضور دارد هم لذت بخش باشد و هم آرامش آفرین و این حس آرامش را می توان با یک دکوراسیون زیبا به مشتریان تان هدیه کنید. اگر میخواهید دکوراسیون رستوران تان خاص و منحصربفرد باشد باید کمی باهوش باشید و البته با شخص متخصصی که به اصول معماری و طراحی داخلی آشنا است مشورت کنید.

      یکی از مهمترین مواردی که در دکوراسیون رستوران باید توجه داشته باشید سبک رستوران است. به محض اینکه تصمیم گرفتید تم رستوران شما چیست، باید از المان های خاصی در دکوراسیون رستوران تان استفاده کنید که به تم مورد نظرتان نزدیک باشد. همچنین باید تعیین کنید که مشتریان هدف رستوران شما چه کسانی هستند. دانستن عواملی مانند سطح تحصیلات، مذهب ، سن ، درآمد و از جمله مواردی است که در تعیین دکوراسیون رستوران شما تاثیر گذار است. شما باید بدانید که مشتریان هدف شما چه کسانی هستند تا طراحی رستوران خود را با توجه به ویژگی های شخصیتی آن ها انجام دهید. اگر می خواهید رستوران خود را در منطقه ای که دانشجویان زیادی دارد و هدف اصلی شما نیز این قشر جامعه است، داشتن دکوراسیونی لاکچری به نظر مناسب نمی رسد و باید دکوراسیون رستوران یا کافه شما بسیار صمیمی باشد.

      نکته دیگری که باید در دیزاین مناسب رستوران و کافه توجه شود میزان فضای آزاد داخل مجموعه است. این فضا باید به گونه ای باشد که مشتریان و کارکنان رستوران در مسیر یکدیگر قرار نگیرند. اگر این اتفاق رخ دهد هم موجب نارضایتی مشتری می شود و هم خدمت رسانی کارکنان به مشتریان با سرعت کمتری انجام می شود، که این مورد نیز موجب نارضایتی مشتریان رستوران می شود.

      در طراحی دکوراسیون رستوران حتما به رنگ ها توجه ویژه ای داشته باشید. رنگ قدرت نفوذ روانی بسیار بالایی دارد. شما اگر در طراحی رستوران انتخاب رنگ درستی داشته باشید بهترین حس را به مشتری می دهید و اگر برعکس این اقدام کنید تاثیر منفی بر رضایت مشتریان رستوران خواهید داشت.

      در طراحی یک رستوران باید بین اندازه محیط و حداکثر ظرفیت صندلی تعادل ایجاد شود. به عبارت دیگر شما در عین اینکه می خواهید به مشتریان یک تجربه غذای خوب ارائه دهید، باید احساس راحتی آنها را در دکوراسیون این فضاها در نظر بگیرید. برخی از رستوران ها تنها بر روی ظرفیت صندلی تمرکز می کنند و به طراحی داخلی چندان توجهی ندارند. در حالی که رستورانهای غذا خوری خوب باید بیشتر به محیط تمرکز کنند.

      در رستوران ها ممکن است یک فضایی به عنوان یک میز نامطلوب وجود داشته باشد. این مناطق در رستوران که مشتریان معمولا نمی خواهند در آنجا بشینند، شامل میزهای نزدیک ورودی آشپزخانه، دستشویی و ورودی در است. با این حال، تعداد محدودی از رستوران ها با طراحی داخلی عاقلانه، از این مشکل در اتاق غذاخوری فرار میکنند. میزهای وسط سالن غذاخوری همواره در میان مشتریان محبوب هستند. برای کمک به مسدود کردن این مناطق مشکل، می توانید تقسیم بندی هایی با پارتیشن ها، گیاهان بلند و در میان میزها انجام دهید. یک راه برای مشخص کردن مناطق مشکل این است که در هر صندلی رستوران خود بنشینید. دید هر صندلی را بررسی کنید. در صورت امکان، یک نیمکت یا صندلی انتظار، به جای میز، دراین منطقه قرار دهید.

      سکوت قطعا در بسیاری از رستوران های شیک ولوکس مطلوب نیست. نوعی موسیقی را در رستوران خود پخش کنید که با سبک منو یا آثار هنری روی دیوارها هماهنگ است. حتما ازآهنگ های تکراری که کارکنان شما مجبور به گوش دادن به آن ها می شوند، اجتناب کنید. موسیقی زنده، می تواند گران باشد، اما مطمئنا احساس خاصی را در محیط به وجود می آورد. یک گروه نوازنده خوب، می تواند در جذب مشریان بیشتر کمک کند و فضایی خاص به وحد آورد. شما می توانید در رستوران خود از موسیقی زنده در روزهای خاص و یا در طول تعطیلات آخر هفته بهره مند شوید.

      برای هر رستوران، توجه به گرمایش و سرمایش بسیار مهم است. آشپزخانه های رستوران ها به دلیل طبخ غذا، گرما و بوی و دود را در فضا می پیچند. حتما باید تجیزات آشپزخانه شما دارای تهویه مناسب با انواع هود و هواکش ها باشد. تهویه مطبوع مناسب نیز برای طراحی هر رستوران ضروری است. هیچ چیز مشتریان را بیشتر از یک سالن غذاخوری بدون هوا در وسط موج گرمای تابستان آزار نخواهد داد. در طراحی رستوران ، تهویه مطبوع مناسب می تواند در فروش های شما را بیشتر کند.

      طراحی محدوده دستشویی و سرویس های بهداشتی معمولا در طراحی رستوران به طور کلی نادیده گرفته می شود. با اینکه طراحی این فضا نیازمند رعایت الزامات طراحی است. در ابتدا، باید این فضا به سالن غذاخوری ورودی مستقیم نداشته باشد و با راهروها و یا پارتیشن ها از فضای اصلی رستوران جداشود. مهمترین قسمت دستشویی های رستوران پاکیزگی و بهداشت آن است. تمیز کردن دستشویی به صورت دوره ای در طول روز، یک تصویر خوب از رستوران را به مشتریان ارائه می دهد.

دیزاین مناسب رستوران
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه