دیزاین مناسب مطب دندان پزشکی

3 هفته پیش

دیزاین مناسب مطب دندان پزشکی ایجاد فضاهایی نشاط بخش در مکانهایی مثل مطبهای پزشکی و دندانپزشکی ها می تواند به بیماران و افرادی که در آنجا مشغول هستند روحیه بدهد زیرا که این گونه مکانها بیشتر از مکانهای دیگر نیاز به فضاهای شادتر و دلبازتری برای روحیه دادن به افراد هستند.

صندلی هایی با رنگهای شاد و فانتزی افراد را در این مکانها با حوصله تر و در دادن انرژی و سرحال بودن انها کمک می کند. شما می توانید از این رنگها در فضای دکوراسیون داخلی دندان پزشکی و برای هرگونه وسیله ای که با آنها سروکار دارید به کار ببرید.

بهتر است که از گلهای طبیعی و گیاهان خوشبو در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی استفاده کنید تا به فضای شما نشاط و شادی بیشتری دهد.

طراحی معماری داخلی در ابعاد مختلف بر فضای شما تاثیر می گذارد و مکان شما را به محلی برای آرامش تبدیل می کند. این تاثیرات در سطوح مختلفی ایجاد می شود.

تاثیرات فیزیکی وساختاری

شامل تغییرات اساسی در ابعاد و اندازه های فضاها باتوجه به کاربری آنهاست. برای مثال: فضای انتظار برای یک مطب دندان پزشکی اطفال با یک مطب متخصص چشم از نظر اصول کمیت فضا متفاوت بوده و نیاز به رعایت استانداردهای مخصوص به خود را دارد تا بتواند مصرف کننده خود را به خوبی در خود جا دهد.

تاثیرات کیفی

شامل استفاده مناسب و به جا از متریال و رنگ در بخش های مختلف مطب دندانپزشکی و استفاده علمی از انواع نور مصنوعی  برای ایجاد فضایی مناسب و شفاف برای کار دندانپزشکان می باشد.

تاثیرات جوی و سبکی

شامل حس و انرژی مصرف کنندگان می باشد که در زمان بازدید از دو مکان مشابه (مطب دندانپزشکی) تجربه متفاوتی را گزارش می کنند و در یکی احساس آرامش و در دیگری احساس ترس را تجربه کرده اند.

 

چه نکاتی در طراحی دکوراسیون کلینیک دندان پزشکی مهم تر است؟

  1. استفاده از رنگ مناسب

رنگ دیوار و وسایل موجود در چیدمان و دکور یک محیط، اولین چیزی است که در دید مراجعه کنندگان تاییر می گذارد؛ توجه داشته باشید که  رنگ های تیره حس استرس و دلهره را به بیماران منتقل می کند و این در حالی  است که رنگ های روشن مانند سفید، بنفش کم رنگ، سبز ملایم و آبی آسمانی انتقال دهنده ی آرامش به بیماران است؛ بنابراین شما باید به منظور طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی از رنگ مناسبی برای دیوار ها و سایر وسایل و تجهیزات استفاده کنید.

  1. چیدمان وسایل و تجهیزات

نحوه ی چیدمان وسایل و تجهیزات دندان پزشکی اهمیت ویژه ای دارد؛ به عنوان مثال محل قرار گرفتن صندلی بیمار در اتاق پزشک، صندلی ها و میز های سالن انتظار، محل قرار گرفتن میز منشی ونکات مهمی هستند که در چیدمان باید در نظر گرفته شوند؛ برای مثال فرض کنید صندلی بیمار در مکان مناسبی قرار نگرفته باشد، در این صورت احساس راحتی نمی کند و  پس از مدتی خسته و بی قرار خواهد شد؛ بنابراین در انتخاب نوع چیدمان وسایل و تجهیزات مربوط به کلینیک دندانپزشکی باید نهایت دقت را داشته باشید. هم چنین به منظور ارزیابی چیدمانی که انجام داده اید، پیشنهاد می شود که یک بار خودتان را به جای بیمار قرار بدهید. این تکنیک به شما در ارزیابی نیاز های مخاطبان و طراحی دکوراسیون داخلی خ کمک بسیاری خواهد کرد.

  1. نورپردازی مناسب

در محیط هایی مانند کلینیک های پزشکی، دندان پزشکی و بیمارستان ها فعالیت هایی انجام می شود که نیاز به دقت و تمرکز دارد. نورپردازی مناسب یکی از پارامتر هایی است که در افزایش دقت تاثیر بسیار زیادی دارد.علاوه بر این باعث می شود که رنگ های به کار برده شده در دکوراسیون محیط زیباتر و زنده تر نمایش داده شود و جذابیت بیشتری داشته باشند. برای ایجاد نورپردازی در محیط هایی مانند کلینیک داندانپزشکی استفاده از چراغ های سقفی یا دیواری گزینه ی مناسبی می باشد و ه دکوراسیون منحصر به فردی را ایجاد خواهند کرد.

  1. استفاده از تابلو ها

به کار بردن تابلو های نقاشی با طرح های مناسب یکی از راه هایی است که به زیبایی بیشتر دکوراسیون محل کار می افزاید؛ علاوه بر تابلو های نقاشی شما می توانید تقدیر نامه ها، دانشنامه ها و در واقع بخشی از رزومه ی پزشک را در اتاق مربوطه قرار دهید. این کار در واقع اعتماد مراجعه کنندگان را به پزشک افزایش می دهد و در معرفی کسب و کار نیز تاثیر مثبت خواهند گذاشت.

  1. وسایل دکوری و گلدان

استفاده از وسایل دکوری یا گلدان همانند تابلو های نقاشی به محیط کلینیک دندانپزشکی شما زیبایی بیشتری خواهند بخشید و حس خوبی را برای مراجعه کنندگان ایجاد خواهند کرد. در صورتی که قصد استفاده از گلدان و گیاهان تزیینی را دارید پیشنهاد می شود که از گیاهان طبیعی استفاده شود.

 

 

دیزاین مناسب مطب دندان پزشکی
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه