رازهای شیک پوشی برای خانم ها

3 هفته پیش

رازهای شیک پوشی برای خانم ها مهم نیست جوان هستید یا پیر برای شیکپوش بودن نه پوشیدن لباس‌های گرانقیمت مهم است و نه برندپوشی.

      در دنیای مد و فشن مهمترین راز شیکپوش بودن ساده پوشی است، این یکی از نکاتی است که فشن بلاگر‌های ایرانی و خارجی برای داشتن تیپ بهتر رعایت میکنند. حتما شما هم سلبریتی‌های معروفی را دیده اید که با ساده‌ترین لباس‌ها چقد شیک به نظر میرسند مثلا مگان مارکل عروس ملکه انگلیس در روز عروسی اش لباس عروس فوق العاده ساده به تن داشت و در عین حال فوق العده شیکپوش بود.

      تناسب قد و وزن در شیکپوشی بسیار موثر است، شما برای شیکپوشی نیاز دارید که اندام متناسبی داشته باشید و وزن تان با قد تان هماهنگی داشته باشد. شاید در طول روز افراد زیادی را ببینید که با پوشیدن لباس‌های گرانقیمت اصلا شیکپوش به نظر نمیرسند، زیرا بین قد و وزن شان تناسبی وجود ندارد و همچنین متناسب با سن و رنگ پوست شان لباس انتخاب نکرده اند.

      در هر سنی که هستید برای شیکپوش به نظر رسیدن لازم است که مطابق مد روز تیپ بزنید و از لباس‌های جدید استفاده کنید، وقتی مد روز را در انتخاب لباس مد نظر داشته باشید خود به خود تیپ شیک و جذابی خواهید داشت.

حتی اگر جذاب ترین تیپ را هم داشته باشید، بدون زدن عطر، ظاهر شما تکمیل نخواهد شد. قبل از بیرون رفتن از خانه، مقداری از عطر را روی پوست تان(نه روی لباس یا مو) بزنید. مچ دست، آرنج و گردن از نقاطی هستند که بوی عطرتان را به خوبی پراکنده می کنند.

مراقب باشید که عطر را در نواحی از بدن که به کرم های معطر آغشته است، نزنید، زیرا اسانس های آن با هم مخلوط شده و بوی ناخوشایندی را تولید می کنند. پس بهتر است که قبل از عطر زدن، از مرطوب کننده های بدون بو یا روغن بادام استفاده کنید.

      اکسسوری می تواند ظاهر شما را تکمیل کند، به شرط آنکه به درستی انتخاب شوند. سعی کنید که از آویزان کردن اکسسوری هایی از جنس پلاستیک خودداری کنید و به جای آن زیورآلات کریستالی به کار برید.

رنگ زیورلات نیز تاثیر زیادی بر ظاهرتان خواهد داشت. به جای زیورآلات روشن براق، بهتر است که از رنگ های تیره تر استفاده کنید. این را هم اضافه کنیم که زیورآلات سنگین بیشتر از زیورآلات سبک توش چشم خواهند بود.

جدا از آن، کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از زیورآلات در لاغر نشان دادن افراد بسیار موثر است. بنابراین اگر اندام چاقی دارید، می توانید به کمک این اکسسوری با یک تیر، دو نشان بزنید.

      در مورد لباس های طرحدار نیز باید با دقت بیشتری عمل کنید. برخی از طرح ها مانند طرح پلنگی، سبکی کلاسیک دارند و هیچگاه از مد نمی افتند اما برخی دیگر ممکن است از جذابیت تان بکاهد. به عنوان مثال اگر طرح گل را انتخاب می کنید، از گل های رنگ پریده و محو با رنگ های خنثی دوری کنید، به جای آن طرح های هندسی و راه راه با رنگ های پررنگ و روشن را انتخاب کنید تا بر طراوت و زیبایی ظاهر شما بیافزاید.

      جنس لباس نیز از گزینه هایی ست که می تواند بر کیفیت ظاهر شما تاثیرگذار باشد. بنابراین هنگام انتخاب لباس، به جنس آن توجه کنید. لباس های پلی استری انتخاب خوبی برای شما نیستند، بنابراین دور آنها را خط بکشید و به جایش به دنبال لباس های پشمی، نخی یا کتانی باشید.

 


زنان قد بلند

ـ از کمر بند پهن استفاده کنید.


ـ از دامن خیلی کوتاه و خیلی بلند پرهیز کنید.


ـ بهتر اسـت پـیـراهن خـود را داخـل شـلـوار و دامـن تــو بگزارید تا خط عمودی کمرتان نمایانتر گردد.


ـ لباس نقش دار و طرح خطوط افقی بپوشید.


ـ دامن بلند و یا دمپا گشاد بپوشید.


ـ لباسهای سر تا پا یکرنگ نپوشید.


ـ از گردنبند و گوشواره کوچک استفاده نکنید.


ـ کیف دستی کوچک حمل نکنید.


ـ شلوار راسته بپوشید.


ـ تاپ نپوشید.


ـ کـفش پاشنه بلند نپوشید و از کفـش انـدکـی لـژ دار استفاده کنید.

 

 زنان قد کوتاه و ریز نقش


ـ لباس با طرح راه راه افقی نپوشید.


ـ از لباس هـای رنگارنـگ، ملزومات بــزرگ و شلوار دمـپا گشاد و یا پاچه های تا شده استفاده کنید.


ـ دامن کوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشید.


ـ لبـاس هـای یـکرنـگ و شـلوار راســته و لباس تــنـگ و ملزومات کوچک استفاده کنید.


ـ خطوط عمودی و لباسهای یقه هفت بدن را کشیده تر میکنند.


ـ کفش کمی نوک تیز بپوشید.


ـ کفش پاشنه بلند بپوشید.


ـ از کمر بند باریک استفاده کنید.

 

زنان چاق


ـ لباسهای یکدست یکرنگ بپوشید.


ـ از کت و ژاکت بلند با دکمه های باز استفاده کنید.


ـ از روسری شالی استفاده کنید.


ـ گردنبند دراز شما را لاغر تر میکند.


ـ کفش پاشنه بلند بپوشید.


ـ لـبـاس یقه هفت و قلبی شکل، گـردن را کشـیـده تـر میکند.


ـ ژاکت بلند بدون اپل بپوشید.

ـ لباسهای تیره رنگ بپوشید.

 

 

رازهای شیک پوشی برای خانم ها
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه