سبک های دکوراسیون داخلی ایرانی

3 ماه پیش

سبک های دکوراسیون داخلی ایرانی
قبل از این که دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهید. اولین گام برای طراحی داخل ساختمان داشتن اطلاعاتی راجع به سبک های دکوراسیون داخلی ایرانی است.
اگر سال ها است که دکوراسیون منزل خود را تغییر نداده اید حالا وقت آن رسیده که یک تنوع ایجاد کنید. می توانید با همین وسایلی که دارید و یا با تعویض چند تکه از وسایل و با مطالعه این مقاله یک تغییر حسابی ایجاد کنید و حال و هوای خود را دگرگون کنید.


دکوراسیون شرقی همواره و در همه جای جهان حامی و طرفدار داشته است و در این میان دکوراسیون و سنت های ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
فرش ایرانی گران ترین و محبوب ترین فرش دنیاست. در همه کشورها برای تزیینات ناب و خاص خود اعم از نماهای داخلی وخارجی از آجر، سفال و کاشی کاری استفاده می کنند.
منبت کاری، معرق کاری، شیشه سازی، کاشی کاری و … می توانند در کنار راهکارهای مدرن دکوراسیون، تلفیقی دلنشین و چشم نواز به ما ارائه دهند.
دکوراسیون داخلی سبک ایران دارای ویژگی هایی است که از ارزشی ویژه برخوردار است. ویژگی هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان های رفیع، ستون های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه سبک ایرانی است.


سبک ایرانی
نحوه چیدمان یک فضا و اصول طراحی داخلی آن ، یکی از موارد مهمی است که بر روحیه افراد تاثیر چشم گیری می گذارد. استفاده از یک طراحی ویژه یا تلفیقی متناسب با روحیه افراد می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشیده و فضایی دلپذیر و آرامش بخش را به ارمغان آورد.
طراحی داخلی به سبک ایرانی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر سبک های جهان متمایز می کند.
اجزای اصلی
یکی از اجزای اصیل و جدایی ناپذیر دکوراسیون ایرانی ، فرش ها و قالی های ماشینی یا دست بافت گرانبها با طرح های خاص و چشم نواز است که رنگ و هویت تازه ای به فضا می بخشد. شمعدان های رنگی ، گچ بری های زیبا ، پشتی های زردوزی شده ، پنجره های چوبی ، پارچه های ترمه ، کوسن ها و بالشتک های مخمل با طرح و نقش های سنتی فضایی پر از لطف و صفا را در این سبک می سازد.
تاقچه در دل دیوارها ، رف و ارسی بخشی از عناصر کالبدی طراحی داخلی سنتی است. سبک ایرانی از یک سو در چنبره نوستالژی این عناصر سنتی گرفتار مانده و از سویی نظر به دکوراسیون و چیدمان مدرن دارد. اما در این سبک همواره هویت ایرانی و فرهنگ و هنر آن موج می زند.
اجزای خاص
فضای سنتی ایرانی سرشار از زیبایی و تزئینات است. استفاده از هنر کاشی کاری ، دیوارنگاره ها ، گچبری ها و آینه کاری های ظریف در این سبک به فضا عمق می بخشد. آینه ها باعث انعکاس و پخش نور در فضا می شوند و شکوه و زیبایی فضا را دوچندان می کنند.
صنایع دستی در دکوراسیون ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردارند. تخت های سنتی ، آویزهای دست ساز با طرح های ایرانی و قلم زنی های بی همتا زیبایی خاصی به دکوراسیون ایرانی می دهند.
کاربرد سایه و نور با یکدیگر از جمله عناصری است که حسی عرفانی به فضا می دهد. نور ریتم خلاقانه ای به فضای سنتی ایرانی می بخشد. با نور می توان فرم ، رنگ و بافت را حس کرده و پیامد های متفاوتی را به بیننده القا کرد. نورپردازی مناسب می تواند محیطی گرم ، صمیمی و دعوت کننده خلق کند.
در نهایت سبک سنتی ایرانی در گذر زمان تکراری و کسل کننده نشده و در هر شرایطی ظاهری بسیار شیک و پر از مهر و آرامش دارد و حس زندگی در تمام تار و پود آن جاری است.
کلیدواژه ها: دکوراسیون ایرانی، طراحی داخلی، سبک ایرانی، چیدمان منزل ایرانی، سنت ایرانی.

سبک های دکوراسیون داخلی ایرانی
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه