انواع مشاغل خانگی

3 ماه پیش
انواع مشاغل خانگی

به طور کلی می توان انواع مشاغل خانگی را در چهار دسته تقسیم بندی نمود:

مشاغل خانگی-صنایع دستی

مشاغل خانگی-صنایع دستی

۱) رشته هاي صنايع دستي

می توان خانه ها را به محلی برای تولید صنایع دستی تبدیل نمود. چرا که اینگونه صنایع احتیاج به فضای زیاد و یا دستگاه هایی خاص نداشته و به راحتی می توان اتاقی از منزل را به کارگاهی کوچک تبدیل نمود. کشور ما به دلیل پیشینه فرهنگی و تاریخی خود، کشوری توانمند در زمینه صنایع دستی ارزیابی می گردد به نحوی که ایران به همراه هند و چین، سه قطب برتر صنایع دستی در جهان شناخته می شوند. در کشور ما حدود ۲۴۰ رشته صنایع دستی وجود دارد که لزوم توجه بیشتر به این بخش را نمایان می سازد. ( انواع مشاغل خانگی )

۲) فعاليت هاي به اصطلاح زير پله اي

غالباً، افراد شاغل در اين گروه انگيزه‌هاي غيرقانوني دارند، مانند توليد اجناس تقلبي، يا فعاليتهايي که انگيزه‌هايي مثل گريز از ماليات، عوارض، نظارت هاي بهداشتي و دلايلي از اين قبيل دارند. به طور مثال می توان از بسته بندی های مختلف مواد غذایی یا دارویی در منازل و … نام برد.( انواع مشاغل خانگی )

۳) خدماتي كه در منزل قابل ارائه است

برخی روش های کسب درآمد در منزل : آرايشگري، خياطي و … و البته برخي مشاغل به صورت سنتي و با محوريت خانواده در خانه ها انجام مي گيرد. نظير برگزاري دوره هاي آموزشي، شيريني سازي، خشک نمودن سبزی، پخت انواع رب، تولید مرباهای خانگی، ترشي سازي و ….( انواع مشاغل خانگی )

۴) خدمات اينترنتي قابل ارائه در منزل

با گسترش اينترنت اين گونه مشاغل نيز رونق ويژه اي گرفته است کهمی توان با داشتن یک کامپیوتر در خانه و داشتن کمی مهارت به درآمد قابل توجه و روزافزونی دست یافت.( انواع مشاغل خانگی )

سایت کسب و کار بازده برای سهولت دسترسی متقاضیان مشاغل خانگی زودبازده لیست مشاغل خانگی زودبازده مورد حمایت دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت مشاغل خانگی را آورده است. این نوع مشاغل به پنج دسته کلی تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشد:

_ صنایع دستی( انواع مشاغل خانگی )

_ فرش دستباف و رشته های مرتبط به صنایع قالی بافی( انواع مشاغل خانگی )

_ امور تولیدات دامی، شیلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، عشایری، امور تولیدات گیاهی( انواع مشاغل خانگی )

_ فعالیت های تولیدی(صنعت و خدمات )( انواع مشاغل خانگی )

_ فعالیت های فرهنگی و هنری( انواع مشاغل خانگی )

 

مشاغل خانگی-دامداری

مشاغل خانگی-دامداری

مشاغل خانگی-شیرینی پزی

مشاغل خانگی-شیرینی پزی

 

منبع : بهترینه

از مطالب دیگر ما بازدید فرمایید

 

انواع مشاغل خانگی
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه